عن المجموعة

Daha iyisini hak ediyorsunuz. Sahip olduğu deneyim, başarılı iş yaşamı ve yapılanması tamamlanmış organizasyonu ile, Siti Grup, IRAK’ın kalkınmasını destekleyen öncü firmalardandır.

Şirket Profili
Uluslar arası tanınmış birçok markanın IRAK’ta
münhasır dağıtım hakları.
Irak’ta 20 yıllık profesyonel satış ve pazarlama ağı.
Bağdat, Basra, Erbil ve Duhok’ta lojistik merkezleri
ile benzersiz bir dağıtım sistemi.
Ayrıca, şirket, İstanbul – Türkiye’de ofis ve
lojistik merkezine sahiptir
Deneyimli ekibi, 362 çalışanı ve 160 tam teşekküllü kamyon/kamyonetten oluşan filoya sahiptir
Şirket, 2018 yılında iki ticari faaliyete daha girişmiştir;
bunlar, Boto markası ile Zincir Süpermarketler ve
Haz Enterprises Ltd şirketi ortak girişimi olarak,
İngiltere’de Arsa ve Bina geliştirme işidir
Şirket, iyi geliştirilmiş bir IT, Raporlama ve Finanssal Kontrol sistemine sahiptir ve Grant Thornton Audit şirketi tarafından, düzenli olarak denetlenmektedir.

IRAK'ta 362 Çalışan

IRAK'ta 160 Kamyon / Kamyonet

Toplam 11.000m2 Antrepo

Misyonumuz

4 yıllık süre içerisinde, faaliyet gösterdiğimiz üç sektörde, gelirimizi, 1 Milyar USD’nin üzerine, kar yaparak çıkarmak sureti ile, bir Kurumsal Holding şirketi olmak. Bu, mevcut faaliyetlerimize yatırım yapmamıza ve/veya genişlemek üzere yeni faaliyet alanlarına girmemize imkan tanıyacaktır.

IRAK Pazarı Hakkında

Kültür ve ticaretin kesişme noktası olan Irak, kalkınma ve büyüme bakımından olağanüstü bir potansiyele sahiptir. %70’i kentlerde yaşayan genç nüfusu, alışveriş ve yemek yeme alışkanlıklarını arttırmakta ve değiştirmektedir; alışveriş merkezlerinin sayısı logaritmik olarak artmaktadır, hiçbir çok uluslu bir rekabet yoktur, güvenlik ve emniyet tekrar sağlanmıştır, enflasyon düşüktür, kur değeri istikrarlıdır, düşük vergilendirme (örneğin sıfır KDV) ve gümrük vergileri vardır ve hem karadan, hem de havadan ulaşımının kolay olması ile birlikte, bu imkanlar, ülkenin, yatırım açısından yüksek bir potansiyel barındırmasını sağlamaktadır.
Siti Grup, Irak pazarındaki geniş tecrübesi, mükemmel Lojistik ve Dağıtım sistemi, iyi yerleşmiş durumda olan şirket etik kuralları ve finansal kontrolü, Kuzey ve Güney Irak’la olan bağlantıları ve güçlü mali imkanları ile, diğer ticari kategorilerde de yatırım yapmaya hazırdır. Şirket, Satış ve Pazarlama faaliyetlerinin yanı sıra, 2018 yılında Perakende işine de yatırım yapmaya başlamıştır ve  başta Bağdat olmak üzere 2019 yılında büyümeye devam etmektedir. Siti Grup, kalitesi, fiyat aralığı, trend olması ve marka popülerliği ile, özellikle genç ve/veya orta yaş hedef grupları çekebilecek, iyi bilinen uluslararası markaları da sunarak,  diğer Perakende alanlarına da yatırım yapma niyeti taşımaktadır.